Elemental Holding i Triathlon / Społeczna odpowiedzialność biznesu / Elemental Holding / Elemental Holding
drukuj

Elemental Holding i Triathlon

01/08/2018

Zawody w Blachowni za nami

Po raz kolejny Elemental Tri Series zagościł do Blachowni k. Częstochowy. Morderczy upał nie jest dla zawodników niczym szczególnym, ale tym razem przyroda postawiła kolejna przeszkodę - sinice w jeziorze Blachownia. I wygrała - pływania nie było. Zawody odbyły się w formule duathlonu. Imprezą towarzyszącą był bieg na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci. Łącznie w Blachowni wystartowało prawie 600 zawodników, co pokazuje, jak dobrze w poprzednich latach przyjęta została ta impreza.

Decyzja o rezygnacji z pływania nastąpiła w niedzielę rano. Zamiast etapu pływackiego odbył się bieg i tak, zawodnicy startujący na dystansie supersprinterskim mieli do pokonania 2,5 biegu, 10 km jazdy na rowerze oraz ponownie 2,5 km biegu, na dystansie sprinterskim to 2,5 km biegu, 20 km jazy na rowerze i 5 km biegu, a olimpijskim 5 km biegu, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. W upale, jaki panuje od kilku dni w Polsce, zamiana pływania na bieg stanowiła wyzwanie nawet dla najbardziej zahartowanych.

Dystans sprinterski wygrał Piotr Ławicki (MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice). Jego czas to 55:09. Drugie miejsce z czasem 55:21 zajął Przemysław Szymanowski (IDMAR Racing Team) a trzecie miejsce przypadło Igorowi Siódmiakowi (MKP Szczecinek) z czasem 55:38. Dystans supersprinterski należał do Maksymiliana Kopiczko (ORKA Iława Polamp Giżycko, czas: 36:12) oraz Julii Saneckiej (Delf Gryfino, czas: 38:40). Na dystansie olimpijskim zwycięstwo przypadło Filipowi Przymusińskiemu (UAM Triathlon Poznań, czas: 2:00:33). Tuż za nim na metę, z czasem 2:00:49 wbiegł Jakub Kimmer (TTPSC). Trzecie miejsce zajął Benjamin Kuciński (TrenerBiegania.pl, czas: 2:06:45). Wśród kobiet na dystansie olimpijskim triumfowała Izabela Janusz (Triathlon Klub Wrocław, 02:18:50), drugie miejsce zajęła Aleksandra Kieda (IronWoman FIT, czas: 2:28:07), trzeceą Wiktoria Gibiec (siostry_Gibiec, czas: 2:29:24).

Kolejne, finałowe zawody Elemental Tri Series już 19 sierpnia, w Białymstoku.