drukuj

Elemental Holding i Triathlon

09/07/2019

Triathlon w Blachowni

7 lipca odbył się trzeci etap tegorocznego cyklu Elemental Tri Series w Blachowni w województwie śląskim. Poza zawodami triathlonowymi odbyły się również biegowe imprezy towarzyszące: 10K Run Series na dystansie 10km dla dorosłych oraz Elemental Kids dla dzieci na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Triathloniści, którzy zdecydowali się na start w Blachowni mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), sprint (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprint (0,4 km – 10 km – 2,5 km). Etap pływacki rozegrano w Zalewie Blachownia. Miasto pogłębiło i oczyściło Zalew została powiększona plaża co z pewnością zwiększyło atrakcyjność zawodów.

O 11:00 na trasę wyruszyli triathloniści rywalizujący na dystansie supersprinterskim. Pierwszy na najkrótszym dystansie na metę przybył Kajetan Wąsowicz (Brzeziny-Kolonia) z czasem 00:33:57, drugie miejsce zajął Karol Armuła (Sport Wise, 00:34:34), trzecie - Jan Brzóska (TS Akwedukt Kielce; 00:35:07). W rywalizacji kobiet najlepsza była Weronika Ptaszyńska (00:35:42), drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Wróbel (czas 00:38:30), a trzecie miejsce zajęła Wiktorii Kos (00:39:16).

Na dystansie sprinterskim triumfował Tomasz Marcinek (KS AZS-AWF Katowice), który osiągnął wynik 00:56:47. Drugie miejsce należało do Daniela Juszkowca (00:57:09), a trzecie do Adriana Wilka (KS IRONMAN CS POLSKA, 00:57:33). Wśród kobiet zwycięstwo przypadło Roksanie Słupek (UKS Tri-Team Rumia NST), która uzyskała czas 01:02:48. Na drugim miejscu rywalizację ukończyła Magdalena Sudak (UKS G-8 Bielany Warszawa, 01:03:20), a na trzecim Zuzanna Sudak (UKS G-8 Bielany Warszawa, 01:03:23).

Południe należało do dystansu olimpijskiego:do zmagań triathlonowych na „olimpijce” przystąpili zarówno zawodnicy indywidualni, jak i sztafety. Najlepszym zawodnikiem był Krzysztof Owczarek, który osiągnął czas 2:00:24. Drugie miejsce wywalczył Rafał Chomik (Way2Champ, 02:02:01), trzecie - Aleksander Piotrowski (GoodLood, 02:09:25). W rywalizacji kobiet zwyciężyła Weronika Hamela (02:36:26), drugie miejsce zajęła Larysa Lobowiecka (2:36:48), a trzecie Anna Wyparło (02:38:39). Najlepszą sztafetą na „olimpijce” była drużyna w składzie: Nowak Robert, Nowak Grzegorz i Lubosz Dariusz.

Przed startem pierwszego dystansu triathlonowego odbył się również bieg 10K Run Series na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez PZLA. Wśród biegaczy najszybszy okazał się Mateusz Grzanka z czasem 00:35:09, wśród pań - Aneta Świtaj, która ukończyła bieg z wynikiem 00:39:45. Drugą imprezą towarzyszącą triathlonowi w Blachowni były biegi najmłodszych Elemental Kids, którzy ścigali się na dystansach: 200, 500 i 1000 m.

Ostatnia impreza z cyklu Elemental Tri Series 2019 odbędzie się 18 sierpnia w Białymstoku. Na Podlasiu odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim dla AG i Elity oraz Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie i Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet na dystansie sprinterskim.